Jak wybrać materac ortopedyczny?
Piękne i zdrowe ciało

Jak wybrać materac ortopedyczny?

Jeśli marzysz o spokojnych nocach i pełnych energii dniach, pomyśl o materacu ortopedycznym. Zapewnia solidne wsparcie, rozkładając równomiernie masę ciała. Dzięki temu zmniejsza problemy z kręgosłupem, łagodzi bolesne punkty nacisku i pomaga utrzymać prawidłową postawę.

Dostępny jest w wersjach ze sprężynami lub piankowymi z pamięcią. Wybierz taki, który będzie uwzględniał Twoje potrzeby. Dla osób cierpiących na alergie i ekologów dostępne są organiczne materace ortopedycznej o naturalne odporności na roztocze. Przy wyborze materacu zwróć uwagę na to, aby pasował do rozmiaru ramy łóżka. Jeśli wybierasz nowe łóżko i materac, sprawdź, ile masz miejsca.

 Jak wybrać materac ortopedyczny?

Najczęstsze przyczyny bólu pleców

Ból pleców jest częstą przyczyną nieobecności w pracy i wizyt u lekarza. Może być spowodowany urazami, kontuzjami i niektórymi chorobami. Wraz z wiekiem zwiększa się ryzyko bólu pleców.

Ból dolnej części pleców może być związany z kostnym odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, krążkami między kręgami, więzadłami wokół kręgosłupa i krążków, rdzeniem kręgowym i nerwami. Może być też powiązany z mięśniami dolnej części pleców, narządami wewnętrznymi brzucha i miednicy i skórą wokół okolicy lędźwiowej.

Ból w górnej części pleców może być spowodowany zaburzeniami aorty, guzami w klatce piersiowej i zapaleniem kręgosłupa.

 Jak wybrać materac ortopedyczny?

Materac ortopedyczny

Materac ortopedyczny jest korzystny dla całego ciała. Zapewnia spokojny, komfortowy sen. Dzięki temu właściciel budzi się pełny energii i bez żadnego bólu. Materac w pełni podtrzymuje kręgosłup i zmniejsza obciążenie pleców, szyi i stawów. Zmniejsza punkty nacisku. Zapewnia wysoki poziom komfortu i zapobiega sztywności po przebudzeniu. Materac ortopedyczny ma sprężyny ze wskaźnikiem sprężystości 12,5. Jest to najmocniejsza i najtrwalsza sprężyna. Istnieją również materace ortopedyczne wykonane ze specjalnej pianki, które nie zawierają sprężyn. Jednak nadal zapewniają takie same właściwości ortopedyczne jak sprężynowy.

 Jak wybrać materac ortopedyczny?

Wybór najlepszego materacu na ból pleców

Spanie na niewłaściwym materacu może spowodować lub pogorszyć bóle w dolnej części pleców. Jeśli wybierzesz zły materac, śpisz w niezdrowej pozycji, napinasz mięśnie. Twój kręgosłup nie leży prosto. To przyczynia się do bólu krzyża. Jeśli materac nie pasuje do Twoich indywidualnych preferencji, komfort snu również jest zagrożony.

Materac zapewniający zarówno wygodę, jak i oparcie pomaga zmniejszyć bóle kręgosłupa. Dzięki temu naprawdę odpoczywasz. Rankiem poczujesz się jak nowo narodzony.

Biorąc pod uwagę szeroką gamę materacy dostępnych na rynku, wybór może być trudny. Osobiste preferencje powinny ostatecznie określić, który materac jest najlepszy. Nie ma jednego stylu lub typu, który działa dla wszystkich osób, cierpiących na ból kręgosłupa. Dlatego zwróć uwagę na to, co wybierasz. Zobacz fizyczne elementy materaca. Sprawdź sprężyny, wyściółkę i głębokość materaca. Znajdź materac z odpowiednim oparciem. Wtedy rano nic Cię nie będzie bolało. Zadbaj o równowagę między oparciem i wygodą. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać, czy nadszedł czas na zmianę materaca.

Artykuł przygotowany przy współpracy z serwisem Wysypiamsie.pl - poznaj wyjątkowy materac ortopedyczny.

Zobacz więcej podobnych postów