Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto?
Piękne i zdrowe ciało

Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto?

Szczotkowanie ciała na sucho jest stosunkowo nową metodą dbania o urodę, która z roku na rok zyskuje na popularności. Zabieg ten łączy w jednym masaż ciała z peelingiem, zapewniając przede wszystkim gładką, jędrną skórę o równomiernym kolorycie. Szczotkowaniu możemy poddawać wszystkie fragmenty ciała oprócz twarzy. Wykonywany regularnie zabieg szybko przynosi efekty, które są widoczne gołym okiem.

Na czym polega szczotkowanie i jak się do niego przygotować?

Szczotkowanie ciała na sucho to połączenie masażu z delikatnym peelingiem. Metoda ta pochodzi z Dalekiego Wschodu, gdzie kobiety z sukcesem praktykują ją od wielu lat. Wykonuje się go za pomocą specjalnej szczotki wykonanej najczęściej z drewna i naturalnego włosia. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej szczotki. W sprzedaży znajdziemy zarówno akcesoria stricte przeznaczone do tego celu, jak i szczotki, które mają inne zastosowania, ale możemy z powodzeniem wykorzystać je także do szczotkowania ciała na sucho.

Dobrej jakości szczotka powinna być wykonana z naturalnego włosia i posiadać rączkę o dowolnej, preferowanej długości. W pierwszej kolejności zaleca się, aby postawić w szczotkę mieszczącą się w dłoni, gdyż będzie ona łatwa w obsłudze oraz zapewni kontrolę nad naciskiem. Ruchy podczas szczotkowania powinny być delikatne, a ciało zaleca się szczotkować od dołu do góry w kierunku serca. Pierwsze, satysfakcjonujące efekty odczujemy już po pierwszym zabiegu.

Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto?

Jakie korzyści przynosi szczotkowanie ciała na sucho?

Ogromna popularność tego zabiegu wynika wprost z jego skuteczności. Szczotkowanie ciała na sucho pozwala uzyskać gładką, jędrną skórę, pozbyć się problemu wrastających włosków po depilacji oraz nierównomiernego kolorytu. Regularnie wykonywane zabiegi sprzyjają natomiast redukcji cellulitu, poprawiają krążenie krwi oraz stymulują układ odpornościowy.

Szczotkowanie ciała na sucho pomaga także zmniejszać obrzęki, zwłaszcza w obrębie nóg oraz może okazać się pomocne przy bólach stawów. Korzyści jest więc całkiem sporo, niezbędna jest jednak regularność i zaangażowanie, bez których trudno marzyć do długofalowych efektach.

Zobacz więcej podobnych postów