Przeszczepianie włosów – co warto wiedzieć o tym zabiegu?
Piękne i zdrowe ciało

Przeszczepianie włosów – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Przeszczepy włosów to coraz popularniejsze zabiegi. Są skierowane do osób, które cierpią na łysienie objawiające się znacznym przerzedzeniem lub całkowitą utratą włosów. Zabieg ten daje możliwość ponownego cieszenia się bujną czupryną, poprawia komfort życia oraz sprawia, że chętniej spoglądamy w lustro oraz w pełni akceptujemy swój wygląd.

Jeśli Twoim największym kompleksem są zbyt rzadkie włosy, narzekasz z powodu zakoli, wysokiego czoła lub całkowicie straciłeś włosy dowiedz się, na czym polega przeszczepianie włosów!

Przeszczepy włosów dla niej i dla niego

Wbrew pozorom, przeszczep włosów nie jest zabiegiem skierowanymi jedynie do mężczyzn. Mimo tego, że to oni są w największej mierze narażeni na łysienie, także wiele kobiet dotyka bowiem problem utraty włosów. Bujne i zadbane włosy są ozdobą każdej kobiety, coraz więcej przedstawicielek płci pięknej, które z przyczyn genetycznych lub zdrowotnych straciły swoje własne włosy, również podaje się więc zabiegom przeszczepiania włosów.

Łysienie jest problemem, który dotyka osób obydwu płci. Może do niego doprowadzić stres, nieprawidłowa dieta, a także niewłaściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy. Przyczyną utraty włosów są także niektóre choroby oraz problemy natury hormonalnej. W przypadku mężczyzn głównym winowajcą ich zmagań z gęstością włosów jest testosteron, który pod wpływem enzymów przekształca się we krwi w DHT. Ten z kolei wywiera negatywny wpływ na mieszki włosowe, doprowadzając do ich zniszczenia. W przypadku kobiet najczęstszą przyczyną łysienia i przerzedzenia się włosów jest z kolei niedobór estrogenów, co powoduje utratę gęstości czupryny.

W obu przypadkach problem nadmiernej utraty włosów można w prosty sposób rozwiązać decydując się na przeszczepy włosów.

Przeszczepianie włosów – na czym polega ten zabieg?

Przeszczep włosów polega na pobraniu skóry wraz z mieszkami włosowymi od pacjenta oraz jej wszczepieniu w miejsce, w którym występuje łysina lub włosy są zbyt rzadkie. W tym celu, podczas wizyty w klinice, w której przeprowadzony zostanie zabieg, pacjent wspólnie z lekarzem ustala jego zakres. Doświadczony lekarz specjalizujący się w zabiegach przeszczepiania włosów zaproponuje najlepszą dla pacjenta technikę zabiegu oraz dostosuje jego zakres, po to, aby pacjent osiągnął najlepsze oraz najbardziej naturalnie wyglądające efekty leczenia.

Przeszczepianie włosów jest zabiegiem, którego długość waha się od 1 do 3 godzin, a czas jego trwania różni się w zależności od stopnia skomplikowania zabiegu, jego zakresu, wieku pacjenta oraz wybranej przez lekarza techniki przeprowadzenia zabiegu. Przeszczep włosów prowadzony jest pod znieczuleniem miejscowym i od razu po jego zakończeniu pacjent może wrócić do domu.

Przeszczepianie włosów – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Decydując się na przeszczepy włosów warto mieć świadomość, że jeszcze przez kilka dni po zabiegu na skórze głowy może utrzymywać się lekka opuchlizna i zasinienie, a sama skóra może być także wrażliwa na dotyk i obolała. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w leki przeciwbólowe, a w razie potrzeby także w antybiotyk. Na skórę można stosować zimne okłady w celu złagodzenia bólu oraz zmniejszenia opuchlizny. Powrót do całkowitego zdrowia trwa ok. tygodnia i po upływie tego czasu pacjent może żyć tak, jak przed zabiegiem.

Partnerem materiału jest Dermapoint – Gabinet Dermatologiczny oferujący m.in. zabiegi laserowe, medycynę estetyczną oraz przeszczep włosów. Więcej na www.dermapoint.pl.

Zobacz więcej podobnych postów