Zdrowy i efektowny catering na przyjęcia - Sushi
Piękne i zdrowe ciało

Zdrowy i efektowny catering na przyjęcia - Sushi

Uwielbiasz zaskakiwać swoich gości i sprawiać, aby przyjęcia u Ciebie zapadały im w pamięci na długo, jednak obawiasz się, że wszystko już było? Myślałeś może o uraczeniu ich sushi, ale nie takim gotowym, wcześniej zamawianym a przygotowywanym przez sushi mastera na świeżo i to w obecności zaproszonych osób?

Takie właśnie właściwości daje mobilny sushi bar!  Co to dokładnie jest i dlaczego jest pomysłem godnym rozważenia? Sprawdźmy!

Czym jest mobilny sushi bar 

Zdrowy i efektowny catering na przyjęcia - Sushi

Wywodzące się z Japonii sushi to potrawa znana i ceniona na całym świecie. Nawet ci, którzy dotychczas jeszcze jej nie jedli, z pewnością wiedzą jak wygląda i z czego może się składać. To smakołyk nie tylko modny, ale też lekki i zdrowy, dzięki czemu znakomicie wpisuje się w trendy zdrowego odżywiania. Co więcej, potrawa ta świetnie się prezentuje, co sprawia, że je się ja również oczami! 

Bazę sushi stanowią: specjalny, odpowiednio przygotowany ryż (aczkolwiek istnieje również rodzaj sushi bez ryżu tj. sashimi), ocet ryżowy oraz płaty nori. 

Sęk w tym, że na dobre sushi składają się nie tylko dobrej jakości, odpowiednie składniki, ale również umiejętności osoby, która zajmuje się jego przygotowaniem. 

Przenośne bary gastronomiczne, pozwolą przenieść namiastkę znakomitej restauracji sushi, wszędzie tam, gdzie zechcesz. 

Obserwowanie doświadczonego sushi mastera przy pracy może być wręcz hipnotyzujące dla publiczności, tym bardziej, jeżeli zajmująco opowiada on o historii sushi, cierpliwie odpowiada na pytania, a nawet proponuje i tworzy „personalizowane” rolki dla konkretnych osób. Z tego względu pokazy live cooking znacząco zyskują na popularności!

Dzięki mobilności takiego baru z sushi, pokaz możesz zorganizować u siebie w domu, w plenerze czy nawet na weselu, np.: zamiast dosyć już oklepanego, wiejskiego stołu. 

Sushi na przyjęciu — czy warto?

Owszem, rozmaite rodzaje sushi można zamówić w ramach cateringu, jednak sushi najsmaczniejsze jest serwowane zaraz po przyrządzeniu! Stąd mobilny sushi bar może spełnić kulinarne wymagania nawet najbardziej wymagających smakoszy sushi. Ponadto, zakrawający na spektakl proces przygotowywania rolek, nie tylko intryguje, ale i zaostrza apetyt, przez co nawet osoby, które dotychczas stroniły od kuchni azjatyckiej, zdecydują się na skosztowanie. 

To jeszcze nie wszystko — aby zapewnić gościom jeszcze więcej atrakcji, można poprosić sushi mastera o zorganizowanie małych warsztatów przyrządzania sushi. To świetna zabawa, ale i niemałe wyzwanie — okazuje się bowiem, że przyrządzenie idealnej rolki to prawdziwa sztuka. 

Mobilny sushi bar — do jakich okazji będzie pasować?

To znakomite ubarwienie każdego przyjęcia, tak więc możliwości jest wiele! Jak już wspomnieliśmy, tego typu atrakcja wnosi powiew oryginalności do przyjęć weselnych. Ponadto znakomicie sprawdzi się na bankietach czy spotkaniach biznesowych.  Jest to również ciekawy sposób na urozmaicenie spotkań rodzinnych czy nawet domówki. Mało tego — może to być ciekawy pomysł na zaskoczenie ukochanej osoby i stworzenie dla niej wieczoru z sushi, przygotowanym przez profesjonalistę, na waszych oczach.  

Zobacz więcej podobnych postów