Jak wybrać dobrego dentystę?
Piękne i zdrowe ciało

Jak wybrać dobrego dentystę?

Szukając dobrego gabinetu stomatologicznego i profesjonalnego dentysty, zwróć uwagę na kilka czynników. Przejrzyj opinie o stomatologu i świadczonych przez niego usługach. Ponadto zwróć uwagę na jakość obsługi i podejście do pacjentów. Bardzo ważna jest też “przyjazność” gabinetu stomatologiczne, kompleksowość świadczonych usług, wykorzystywane technologie i metody leczenia.

Zwróć uwagę na opinie

Przy szukaniu dobrego dentysty, zwróć uwagę na opinie innych pacjentów. Możesz popytać rodzinę i przyjaciół, czy mają jakiegoś sprawdzonego stomatologa. Możesz też przejrzeć opinie w Internecie. Najczęściej pojawiają się na znanych portalach, forach internetowych i mediach społecznościowych. Nie bądź jednak bezkrytyczny wobec tych opinii, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.

Odwiedź klinikę lub gabinet dentystyczny

Nie ograniczaj się jedynie do strony internetowej. Zadzwoń i zadaj parę niewygodnych pytań. Możesz też przejść się do kliniki lub gabinetu, aby zobaczyć, jak wygląda w “praktyce”. Już samo podejście recepcjonistki do pacjentów, może Ci wiele powiedzieć o tej placówce. Zobacz, jak wygląda kalendarz wizyt. Sprawdź, czy stomatolog ma bardzo wypełniony grafik, czy może ma niewielu umówionych osób. Jeżeli mało pacjentów chce skorzystać z usług danego stomatologa, zachowaj czujność. Na wizytę u profesjonalisty zwykle trzeba długo czekać.

Jak wybrać dobrego dentystę? 

Szukaj gabinetu z kompleksową ofertą

Jeśli zależy Ci na wygodzie i chcesz sobie oszczędzić sporo czasu, od razu wybierz klinikę lub gabinet z możliwie jak największą liczbą proponowanych usług. W ten sposób zwiększasz też szanse na świetne efekty leczenia. Wtedy proces leczenia będzie zoptymalizowany. Placówka może oferować nie tylko stomatologię zachowawczą, ale też protetykę, endodoncję. Może również współpracować z periodontologiem, ortodontą, chirurgiem szczękowym i higienistką. Często oferuje wybielanie zębów i zabiegi z zakresu estetyki stomatologicznej. W dobrej placówce znajduje się również pracownia RTG.

Jak wybrać dobrego dentystę? 

Indywidualne podejście do pacjenta

Każdy lekarz, również stomatolog powinien indywidualnie podchodzić do pacjenta. Zaufanie pacjentów budzą Ci specjaliści, którzy potrafią nawiązać z nimi dobry kontakt. Są cierpliwi i chętnie odpowiadają na każde pytanie. Starają się wnikliwie poznać historię medyczną każdego pacjenta. Jasno tłumaczą każdy etap zalecanego leczenia. Stosują metody starannie dobrane do danego pacjenta. Podejście lekarza jest szczególnie ważne wtedy, gdy na fotelu dentystycznym siedzi dziecko.

O podejściu lekarza do pacjenta świadczy również możliwość dokonania wyboru-zarówno w sposobie leczenia, jak i metodzie płatności.

Zobacz więcej podobnych postów