Imponujące korzyści zdrowotne pomidorów
Piękne i zdrowe ciało

Imponujące korzyści zdrowotne pomidorów

Korzyści zdrowotne wynikające z pomidorów obejmują pielęgnację oczu, zdrowy żołądek i obniżone ciśnienie krwi. Zapewniają ulgę w przypadku cukrzycy, problemów skórnych i infekcji dróg moczowych.

Ponadto poprawiają trawienie, stymulują krążenie krwi i obniżają poziom cholesterolu.  Zapewniają równowagę płynów, chronią nerki, oczyszczają organizm, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się i zmniejszają stany zapalne. Pomidory składają się z dużej liczby przeciwutleniaczy, które mogą pomóc w walce z różnymi rodzajami raka. Są również bogatym źródłem witamin i minerałów. Chronią przed chorobami układu krążenia.

 Imponujące korzyści zdrowotne pomidorów

Wartości odżywcze pomidorów

Korzyści zdrowotne wynikające z pomidorów można przypisać ich bogactwu składników odżywczych i witamin. Zawierają imponującą ilość witaminy A, C i K, a także znaczne ilości B6, kwasu foliowego i tiaminy. Są również dobrym źródłem potasu, manganu, magnezu, fosforu i miedzi. Zawierają dużo błonnika i białka, a także szereg związków organicznych, takich jak likopen, które mają ważne właściwości zdrowotne.

 Imponujące korzyści zdrowotne pomidorów

Korzyści zdrowotne pomidorów

Pomidor jest ważnym środkiem antyoksydantów. Zawierają dużą ilość likopen. Jest karotenoidem i przeciwutleniaczem. Jest wysoce skuteczny w walce z wolnymi rodnikami, które mają właściwości rakotwórcze. Chroni przed rakiem gruczołu krokowego, piersi i nerek.

Pomidory są bogatym źródłem witamin i minerałów. Jeden pomidor dostarcza około 40% dziennego zapotrzebowania na witaminę C. Jest naturalnym przeciwutleniaczem, który zapobiega uszkodzeniom organizmu przez wolne rodniki. Zawierają również witaminę A, potas i żelazo. Potas odgrywa istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Żelazo jest niezbędne do utrzymania prawidłowego krążenia krwi. Witamina K jest niezbędna do krzepnięcia krwi i kontrolowania krwawienia.

Likopen w pomidorach zapobiega utlenianiu lipidów w surowicy. Tym samym pomidory chronią przed chorobami sercowo-naczyniowymi. Regularne spożywanie pomidorów lub picie soku pomidorowego obniża poziom cholesterolu LDL i trójglicerydów we krwi.

Ekologiczne pomidory zawierają dużo przeciwutleniaczy, które są dobre dla zdrowia i pomagają w ograniczaniu chorób serca.

Zobacz więcej podobnych postów