Przepis na piękny uśmiech
Piękne i zdrowe ciało

Przepis na piękny uśmiech

Misja: zdrowy i piękny uśmiech

Warunkiem posiadania pięknego uśmiechu są zadbane i zdrowe zęby, które nie są skalane próchnicą, ani innymi chorobami dziąseł, czy też nadwrażliwością. Dbanie o piękny i olśniewający uśmiech można rozpocząć w każdym wieku, jednak najlepiej uczyć tego już małe dzieci, by wyrobiły w sobie nawyk codziennej i dokładnej pielęgnacji swojego uzębienia. Moda na zdrowe zęby najbardziej interesuje współczesną młodzież, która w każdy sposób pragnie zwrócić na siebie uwagę płci przeciwnej. To dobry objaw, ponieważ zdrowe i białe zęby stały się modnym wyznacznikiem dla atrakcyjnego wyglądu. Badania jasno dowodzą również, że osoby, których uśmiech jest zdrowy mają znacznie większe powodzenie w życiu zawodowym i interesach.

Pierwszy krok – właściwa pielęgnacja

Sam fakt mycia zębów po przebudzeniu i przed zaśnięciem nie jest wystarczająca, poza systematycznością, bardzo ważny jest sposób szorowania zębów i czas ich mycia. Zakłada się, że czynność ta powinna zajmować około 2-3 minut, jednak chyba niewiele osób przykłada do tego uwagę i decyduje o właściwym umyciu znacznie szybciej niż po upływie tego czasu. Na stan zębów niestety nie wpływają dobrze kawy, herbaty oraz palenie papierosów, czy picie alkoholu, jest przeciwnie. Dobry wpływ na ogólny wygląd uśmiechu mają również płukanki, które pielęgnują również dziąsła i oczywiście nici dentystyczne, które są ogólnodostępne.

Przepis na piękny uśmiech

Co może przywrócić naturalną biel?

Naturalna biel zębów jest pożądana przez każdego, co jednak zrobić, gdy się ją utraciło? Najlepiej zacząć od zaopatrzenia się w wybielające pasty, na przykład takie, które mają w swoim składzie cząsteczki węgla. Choć wygląd takiej pasty nie zachęca do mycia w niej zębów, lecz jest to skuteczny sposób znacznie bardziej białe zęby. Równie popularne i potrzebne są płyny do płukania jamy ustnej, dzięki którym możliwe jest pozbycie się większości zarazków, również z języka i dziąseł. Płukanki najlepiej stosować po każdorazowym myciu zębów, by usunąć wyczyszczony osad.

Zobacz więcej podobnych postów