Jak prawidłowo wykonać konturowanie szyi?
Triki makijażowe

Jak prawidłowo wykonać konturowanie szyi?

Nowy beauty trend - konturowanie szyi

Osoby, które śledzą najnowsze trendy makijażowe mogą odnieść wrażenie, że wiedzą już wszystko o konturowaniu. Tymczasem okazuje się, że nawet one mogą być zaskoczone. Obecnie trendem, z którym spotykamy się coraz częściej jest konturowanie szyi, coraz częściej więc pada również pytanie o to, kiedy się na nie zdecydować i jak przystąpić do jego wykonywania. Już na wstępie warto przypomnieć, że konturowanie jest techniką, która pozwala nam, stosownie do potrzeb, modelować rysy naszej twarzy. Ostatnio jednak makijażyści zaczynają zwracać uwagę na to, że konturowanie może się sprawdzić nie tylko w odniesieniu do twarzy, ale i do innych części ciała. Nie wspominają zresztą wyłącznie o szyi zwracając uwagę również na dekolt, plecy, a nawet na nogi.

Kiedy konturowanie szyi jest potrzebne

Nie brakuje osób zastanawiających się nad tym, czy konturowanie szyi ma w ogóle sens. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że wcale nie brakuje sytuacji, w których w szczególny sposób zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie. Zdaniem specjalistów zawodowo zajmujących się makijażem, konturowanie szyi ma zastosowanie praktyczne zwłaszcza, gdy podobają się nam wysokie upięcia włosów. Konturowanie sprawi, że zarówno szyja, jak i kark będą odbierane jako smuklejsze, a i twarz wyda się obserwatorom bardziej szczupła. O konturowaniu szyi powinny pomyśleć także te kobiety, które cenią sobie sukienki z imponującymi dekoltami oraz głębokie wcięcia na plecach. Oba typy kreacji mają przecież sens jedynie wówczas, gdy towarzyszy im skóra nie tylko zadbana, ale i promienna. Jeśli więc wiemy, jak użyć kolejnych kosmetyków do makijażu, już teraz możemy się cieszyć z czekającego na nas towarzyskiego sukcesu. 

Najlepsze kosmetyki i akcesoria do konturowania

Jak prawidłowo wykonać konturowanie szyi?

Oczywiście, nie wolno nam zapominać o tym, jak ważna w sztuce konturowania jest jakość kosmetyków stosowanych podczas wykonywania tego zabiegu. Warto zatem stawiać na te marki, które już cieszą się uznaniem, a także na formuły, których znakiem rozpoznawczym jest przedłużona trwałość. Jeśli dokonamy dobrego wyboru, makijaż zostanie wykonany szybciej, my zaś nie będziemy musiały tracić czasu na ewentualne poprawki. Konturowanie szyi może odbywać się zarówno na mokro, jak i na sucho i w każdym z tych przypadków obowiązują nieco inne zasady. Jeśli interesuje nas konturowanie na mokro, najlepiej stawiać na kremowe produkty, które są nakładane z wykorzystaniem gąbki, której kształt przypomina jajeczko. Jeśli nie zapomnimy o starannym wklepywaniu, możemy mieć pewność, że odcienie znakomicie stopią się ze sobą, a co za tym idzie, postronny obserwator nie będzie w stanie dostrzec przebiegu ich granic. Warto postawić tak na bronzer, jak i na rozświetlacz w sztyfcie charakteryzujące się tym, że są wygodne w użyciu, nakładanie kosmetyków na karku nie jest bowiem najłatwiejszym zadaniem. Konturowanie na sucho również cieszy się sporym zainteresowaniem, dobrze jest więc pamiętać, że w czasie jego trwania należy posługiwać się pudrami, tak sypkimi, jak i tymi, które są oferowane w kamieniu. W tym przypadku trudno mówić o sukcesie, jeśli zabraknie nam odpowiednich pędzli, to bowiem właśnie za ich pomocą pył jest przenoszony na skórę. Konturowanie stanie się znacznie łatwiejsze, jeśli w czasie trwania zabiegu nie zapomnimy o strzepywaniu z włosa nadmiaru kosmetyku. Jeśli posiadamy odpowiednie akcesoria i kosmetyki możemy zabrać się za sam zabieg. W czasie jego trwania należy pamiętać o tym, że jego nadrzędnym celem niezmiennie pozostaje sprawienie, że nasza szyja wyda się szczuplejsza osobom znajdującym się w naszym otoczeniu. Omiatać należy zatem nie tylko boki szyi i karku, ale i ten obszar, który znajduje się bezpośrednio pod żuchwą.

Zobacz więcej podobnych postów