Jak malować w usta w okresie letnim?
Triki makijażowe

Jak malować w usta w okresie letnim?

Nie zapominaj o makijażu ust!

Nawet, gdy wykonamy perfekcyjny makijaż, będzie on ginąć w tłumie tak długo, jak długo nie postaramy się o to, aby nasze usta były perfekcyjnie podkreślone. Ton zwykle nadaje mu kolorowa szminka i to właśnie jej często makijaż zawdzięcza swoją wyrazistość. Warto zatem zadać sobie pytanie o to, jakimi szminkami najlepiej zainteresować się w tym sezonie. Pytanie to jest uzasadnione, nietrudno się bowiem domyślić, że trendy w makijażu dość szybko się zmieniają. Nawet osoby, które starają się być na bieżąco przyznają, że łatwo się w tym pogubić. Jak zatem znaleźć kosmetyki, które w przypadku makijażu ust będą tymi idealnymi? 

Wybór odpowiedniego koloru szminki

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, czy kolor stosowanej przez nas szminki odpowiada reszcie makijażowych produktów. Odcień ust ma bardzo duże znaczenie, stąd też oczekuje się od niego, że będzie współgrał nie tylko z nakładanym na policzki różem, ale i z cieniem stosowanym do powiek. Jeśli jednak do niedawna trudno wyobrazić sobie szminki i błyszczyki bez połyskującego wykończenia, obecnie na drogeryjnych półkach coraz częściej mamy do czynienia z matowymi pomadkami. Nietrudno się domyślić, że, bez względu na ich postać, matowe szminki mogą sprawdzić się znakomicie zarówno jako makijażowe propozycje na co dzień, jak i te, które są stosowane jedynie podczas szczególnych okazji. Są nie tylko eleganckie i nowoczesne, ale i wyjątkowo trwałe, możemy więc liczyć na to, że ich użycie przyczyni się do tego, że nasz makijaż znajdzie się na wyższym niż dotychczas poziomie.

Jak malować w usta w okresie letnim?

Matowe usta - kolejny sezon na topie

Oczywiście, choć mamy do czynienia z letnim trendem 2018 roku, nie powinniśmy zapominać, że moda na mat pojawiła się już przed kilkoma sezonami. Do niedawna jednak matowe szminki były po prostu jedną z wielu propozycji, teraz zaś nie można nie oprzeć się wrażeniu, że podbijają kolejne kobiece serca. Gdy wybieramy matowe pomadki, w pierwszej kolejności powinnyśmy zadać sobie pytanie o to, czy ich odcień jest dopasowany do koloru naszej cery. Jeśli dopiero uczymy się, na czym polega sztuka ich wyboru, najlepiej sprawdzą się szminki w kolorze nude oraz nieśmiertelne, delikatne róże. Modne są zarówno chłodne, różowe odcienie, jak i ciepłe brązy, okazuje się przy tym, że takie szminki sprawdzą się znakomicie bez względu na to, czy zechcemy założyć dżinsy, czy też elegancką spódnicę.

Szminka w płynie, kredce czy sztyfcie?

Obecnie spore zainteresowanie wzbudzają szminki w płynie, nietrudno się bowiem domyślić, że z dość dużą łatwością możemy rozprowadzić je na ustach. Jeśli jednak mamy już pewne doświadczenie, możemy zainteresować się także pomadką w kredce. Tą maluje się w sposób zbliżony do tego, w jaki wykorzystuje się pisaki, jeśli więc zechcemy nieco potrenować, z pewnością już po niedługim czasie będziemy w stanie zachwycić otoczenie perfekcyjnie pomalowanymi ustami. Oczywiście, w sprzedaży nie brakuje także tradycyjnych szminek w sztyfcie, należy jednak mieć na uwadze to, że są one nieco trudniejsze w nakładaniu. Jeśli decydujemy się na te, których wykończenie jest matowe, musimy liczyć się również z tym, że przyczynią się one do wyeksponowania tego wszystkiego, co w naszych ustach jest powodem do zmartwienia. Skoro więc myślimy o takim rozwiązaniu, nie powinnyśmy ignorować korzystnego wpływu peelingu ust, który z pewnością przyczyni się do tego, że efekt stosowania szminki będzie bardziej spektakularny. Zastanawiając się nad tym rozwiązaniem, które w ciepłych miesiącach w szczególny sposób zasługuje na polecenie, w pierwszej kolejności powinnyśmy zainteresować się koralową szminką w sztyfcie. Trudno o cieplejszy i bardziej radosny kolor. Należy jednak zachować pewną ostrożność, choć bowiem koral ma wiele zalet, z pewnością nie jest kolorem pasującym każdemu. Można więc postawić także na bardzo wyrazistą, fioletową szminkę, która wyjątkowo często gości w promowanych obecnie propozycjach makijażowych. Nie ma okazji, w której nie będzie się ona sprawdzała, najlepiej jednak nosić ją podczas wyjść, tak do klubu, jak i na koncert. Ciekawym rozwiązaniem jest też matowa, bardzo elegancka szminka w kolorze bordowym. Ponownie mamy przy tym do czynienia z rozwiązaniem, które sprawdza się niezależnie od tego, w jakiej sytuacji zostanie użyte.

Zobacz więcej podobnych postów