Jak wygrać z cellulitem?
Piękne i zdrowe ciało

Jak wygrać z cellulitem?

Piękna skóra latem

Jędrna, gładka i zdrowa skóra jest marzeniem, które łączy tysiące kobiet. Niestety, nie każda może pochwalić się tym, że jego spełnienie to jedynie kwestia czasu. Wpływa na to zarówno stres i niezdrowy tryb życia, jak i nadwaga. W pewnym momencie coraz więcej pań odkrywa więc, że na ich ciele pojawia się cellulity znany też jako pomarańczowa skórka. Na szczęście, choć cellulit jest zmorą wielu kobiet, walka z nim nie jest wcale skazana na niepowodzenie. Co więcej, wystarczy zaledwie miesiąc, aby o nim zapomnieć. Cellulit nie jest wcale problemem nowym, a jednak nadal krąży wiele mitów na jego temat.

Cellulitowi mówimy NIE!

Pierwszym krokiem powinno być więc oddzielenie informacji nieprawdziwych od tych, które posiadają rzeczywistą wartość. Już na wstępie warto więc podkreślić, że choć cellulit jest często wiązany z nadwagą, zmagają się z nim również kobiety, które nie mają problemu z utrzymaniem właściwej masy ciała. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że za pojawienie się problemu z cellulitem w dużym stopniu odpowiada genetyka. Cellulit można więc odziedziczyć po krewnych tak samo, jak kolor oczu. Cellulit potrafi być zmora bardzo młodych kobiet, prawdą jest jednak to, że jego objawy nasilają się przede wszystkim wraz z wiekiem, co należy łączyć ze zmianami hormonalnymi. Nie można też zapominać o tym, że pojawienie się cellulitu zwykle świadczy o nierównomiernym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej w naszym ciele. Właśnie w tym przypadku za winowajcę nie bez przyczyny uznawany jest niezdrowy tryb życia, choć zjawisko to można przypisywać również hormonom.

Jak wygrać z cellulitem?

Kompleksowe podejście 

Walka z cellulitem nie należy do prostych zadań, możemy mieć jednak pewność, że uderzając we wszystkie jego przyczyny, możemy liczyć na końcowy sukces. Jeśli więc dostrzegłyśmy problem z cellulitem również u siebie, a do tego mamy wrażenie, że z czasem zaczyna się on nasilać, w pierwszej kolejności powinnyśmy zastanowić się nad tym, jaki styl życia prowadzimy i czy nie powinnyśmy doprowadzić do jego zmiany. Warto zatem zrezygnować z palenia papierosów, ograniczyć spożycie alkoholu, a przede wszystkim – zmienić dietę. Tu winna może być przede wszystkim żywność wysoko przetworzona charakteryzująca się tym, że jest bogata zarówno w konserwanty, jak i w sztuczne barwniki. Nie należy też spożywać zbyt wiele soli, ta bowiem często przyczynia się do tego, że w naszym organizmie zatrzymywana jest woda, co jest główną przyczyną cellulitu wodnego. Jeśli zmniejszymy jej ilość w diecie, z pewnością będziemy w stanie skuteczniej walczyć z nadmiarem kilogramów, a do tego wyświadczymy przysługę swojemu sercu. Jeśli jakiemuś składnikowi powinnyśmy poświęcić w diecie więcej miejsca niż do tej pory, z pewnością może być to błonnik znajdujący się choćby w produktach pełnoziarnistych, grubych kaszach, brązowym ryżu, a przede wszystkim – w owocach i warzywach. Codzienne menu musi też składać się z dużej ilości wody. Jeśli będziemy pamiętać o nawodnieniu organizmu, z pewnością sprawniej i szybciej będziemy w stanie usunąć z niego zalegający tłuszcz. Nie można też zapominać o codziennych rytuałach, okazuje się bowiem, że już godzina dziennie może być wystarczająca do tego, aby wyeliminować ten problem. Codziennie, w trakcie kąpieli należy więc masować skórę prysznicem pamiętając, aby serie zmieniały się tak, by po ciepłej natychmiast pojawiała się chłodna woda. Pomocne okazują się również peelingi do ciała stworzone właśnie z myślą o walce z cellulitem. Coraz więcej uwagi poświęca się również masażowi, ten bowiem nie tylko pobudza krążenie, ale jest sprawdzonym sposobem na zmniejszenie widoczności skórki pomarańczowej.

Zobacz więcej podobnych postów