Zalety aparatów ortodontycznych
Piękne i zdrowe ciało

Zalety aparatów ortodontycznych

Wskazania do noszenia aparatu ortodontycznego

Każdy chciałby móc pochwalić się zdrowym, lśniącym uśmiechem, jednak czasami wada zgryzu uniemożliwia spełnienie tego marzenia, na szczęście współczesne metody korygowania często pomagają w rozwiązaniu tego problemu. By stwierdzić zasadność zainwestowania w aparat ortodontyczny kraków, konieczne jest udanie się do specjalisty – ortodonty – np. w Krakowie, gdzie stan uzębienia zostanie dokładnie przeanalizowany i zostaną potwierdzona lub nie, ewentualna wada zgryzu. To, jaki aparat ortodontyczny zostanie wybrany, zależy od wielu czynników, w Krakowie dostępne są przeróżne modele, jednak w pierwszej kolejności ocenia się możliwości finansowe oraz zapotrzebowanie w konkretnym przypadku, a także wskazania lekarza.

Zalety aparatów ortodontycznych

Jakie są główne rodzaje aparatów ortodontycznych?

Wśród głównych rodzajów wyróżnia się aparat ortodontyczny stały i ruchomy, zarówno jeden, jak i drugi są dostępne w niemal każdym mieście – Warszawie, Krakowie, czy Wrocławiu, pierwszy z nich składa się z zamków i pierścieni, jest zakładany przez ortodontę i podlega stopniowemu dokręcaniu na kolejnych wizytach. Aparat ortodontyczny w Krakowie można założyć również na krótszy czas, na przykład kilkanaście godzin, czy całą dobę, takie rozwiązanie jest najczęściej oferowane dzieciom, w momencie, gdy powoli zaczynają wyrastać im stałe zęby. Wśród dodatkowych rodzajów aparatów ortodontycznych wyróżnia się ruchome klasyczne z zamkami z metalu lub klasycznymi, językowe oraz samoligaturujące, najczęściej wybierany jest oczywiście aparat ortodontyczny w klasycznej wersji, w Krakowie można wybrać model metalowy lub porcelanowy. Dodatkowo konieczne są regularne wizyty, powinny mieć miejsce w odstępach 4-6 tygodni, każda z nich jest oczywiście dodatkowo płatna, sam koszt aparatu ortodontycznego jest dość wysoki, ponieważ może wynosić nawet 6 tysięcy złotych. Ceny w Krakowie nie ustępują tym obowiązującym w innych miastach Polski, kształtują się mniej więcej w podobnych wysokościach, ich jakość jest równie dobra.

Jakie mogą być efekty noszenia aparatu ortodontycznego?

W zależności od tego, jaki aparat ortodontyczny zostanie zastosowany, efekty mogą być widoczne już po dwóch latach, może nastąpić to wcześniej, jednak kluczowe znaczenie ma tutaj stopień zaawansowania wady i stopnia trudności jej zniwelowania. W Krakowie prowadzi praktykę wielu specjalistów, którzy szybko stawiają diagnozę i są w stanie określić najbardziej prawdopodobny czas na zniwelowanie wady zgryzu. Inwestycja w aparat ortodontyczny jest opłacalna zawsze wtedy, kiedy poza regularnymi wizytami u specjalisty, prawidłowym dokręcaniem aparatu, pacjent w szczególny sposób dba o higienę jamy ustnej, nie spożywa barwiących napojów oraz unika używek w postaci papierosów, alkoholu, kawy czy owoców i warzyw, które pozostawiają na zębach kolorowe naloty. Wszelkie zaniedbania, przed którymi przestrzegają również ortodonci z Krakowa, mogą prowadzić do nawracających infekcji i stanów zapalnych dziąseł, dlatego tak ważne jest bezwzględne stosowanie się do zaleceń lekarskich.

Zobacz więcej podobnych postów