Pierwsza lekcja tańca - jakie przygotowania poczynić?
Piękne i zdrowe ciało

Pierwsza lekcja tańca - jakie przygotowania poczynić?

Forma aktywności fizycznej w postaci tańca zdobyła ogromną popularność wśród ludzi w każdym wieku. Dla wielu stało się to sposobem na życie i pasją z prawdziwego zdarzenia, niektórzy robią wszystko, aby zarazić nią swoje najbliższe otoczenie. Całkowicie normalne jest zadawanie pytań organizatorom kursów, może pojawić się również wiele wątpliwości.

Pierwsza lekcja tańca - jakie przygotowania poczynić?

Nauka tańca – co trzeba wiedzieć?

Wszyscy profesjonalni tancerze również kiedyś zaczynali swoją naukę, dowodzi to wyłącznie tego, że taką rozrywkę można rozpocząć w dowolnym momencie swojego życia. Nie mając nigdy wcześniej styczności z tańcem, swoją naukę rozpoczyna się w grupie dla początkującej. Można być wówczas spokojnym o tłumaczeniu poszczególnych figur w wolnym tempie, uwzględniając wszystkie kroki podstawowe. Kolejnym aspektem jest wybór techniki tańca, co w dużej mierze zależy od charakteru, wieku oraz oczekiwań. Młode osoby zazwyczaj decydują się styl streetowy, czyli Hip Hop, Dancehall, Street Dance. Podczas zajęć pojawia się okazja do nauki wszystkich figur, które wykonują profesjonalni tancerze w teledyskach największych gwiazd muzyki współczesnej. Dla osób poszukujących nieco spokojniejszych gatunków tańca poleca się odsłonę współczesną, Jazz, Modern Jazz oraz style, w których stawia się w dużej mierze na rozciąganie całego ciała. Podziw wzbudzają również tancerze wykonujące gorące latynoskie i orientalne ruchy. W ramach nich prowadzi się kursy Salsy, Latino, Tańca Brzucha, Bachaty, czy Bollywood. Te propozycje kieruje się także do osób nie mających partnera tanecznego, można je wykonywać w pojedynkę oraz w parach. Najbardziej przydatny może okazać się jednak taniec użytkowy, który znajdzie zastosowanie podczas imprez okolicznościowych – wesel, urodzin, imienin oraz innych szczególnych okazji. Wybór, który dają profesjonalne szkoły tańca jest naprawdę szeroki, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Jak ubrać się na zajęcia taneczne?

W zależności od preferowanych technik tańca, wybiera się stosowny strój na zajęcia, tam gdzie wymagana jest szczególna swoboda ruchu powinno się wybrać luźne, sportowe i wygodne stroje. Z całą pewnością odradza się zakładanie dżinsów, które tak naprawdę w żadnym rodzaju tańca się nie sprawdzą. Do tańca towarzyskiego kobiety mogą założyć spódnicę, warto do samego początku uczyć się w niej poszczególnych kroków. W nauce tańca dużą rolę odgrywa dobrze dobrane obuwie, które nie ma śliskich podeszw oraz nie spowoduje żadnych rys na parkiecie. Osoby początkujące nie muszą kupować specjalnych butów, wystarczy, aby nie miały one czarnej, gumowej podeszwy. Oczywiście na każdą lekcję tańca powinno się przychodzić z butelką wody, najlepiej mineralnej, niegazowanej. Zdecydowanie odradza się gazowane napoje, które zamiast gasić pragnienie, skutecznie je zwiększają. Tancerze zajmujący się szkoleniem w zakresie tej formy ruchu z pewnością zdołają ukazać wszystkie zalety tańca. Pozwala on na odreagowanie trudów każdego dnia oraz oczyścić głowę z negatywnych emocji, które gromadzą się w wyniku różnych codziennych sytuacji.

Zobacz więcej podobnych postów