Jak zadbać o siebie, aby cieszyć się zdrowiem i poprawić wygląd ciała?
Piękne i zdrowe ciało

Jak zadbać o siebie, aby cieszyć się zdrowiem i poprawić wygląd ciała?

Warto o siebie dbać. Dobry stan zdrowia i ciało, z którego jesteśmy zadowoleni to podstawa dobrego samopoczucia. Jak należy się o siebie troszczyć, aby cieszyć się zdrowiem, jak również bonusem w postaci poprawy wyglądu ciała? Sprawdźmy!

Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna

Jak zadbać o siebie, aby cieszyć się zdrowiem i poprawić wygląd ciała?

Pewnie każdy już z nas słyszał powiedzenie „Jesteś tym, co jesz”. Sporo w nim prawdy. Jeżeli zależy nam na promiennej skórze, dobrym humorze i wysokim poziomie energii dobrze jest spożywać dziennie zalecanych 5 porcji warzyw i owoców.  Są one bogactwem witamin i minerałów, co więcej, zawarty w nich błonnik sprzyja prawidłowej pracy układu pokarmowego. Kolorowe sałatki będą świetnym dodatkiem do obiadu, a  owocowo-warzywny koktajl z płatkami owsianymi, z powodzeniem zastąpi drugie śniadanie lub podwieczorek. 

Pamiętajmy też o prawidłowym nawodnieniu. Należy dziennie wypijać ok. 2,5 litra płynów — najlepiej, aby była to woda mineralna lub niesłodzone, ziołowe herbaty. 

Kolejnym sprzymierzeńcem zdrowia i pięknego ciała jest oczywiście sport. Dobrze jest znaleźć cobie taką aktywność fizyczną, która nam odpowiada. Wybór jest ogromny! Wyciszająca joga, energetyczna zumba, siłownia, pływanie, kurs tańca, a może po prostu długie spacery? Każda z tych opcji jest dobra. Może to być również poranny stretching czy zestaw domowych ćwiczeń. Codzienna dawka ruchu pozwoli nam utrzymać nasze kości i stawy w dobrej formie, a także poprawić kondycję. Nie sposób nie docenić pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na nasze samopoczucie. Dotlenienie, oraz endorfiny robią swoje.

Sen jest ważny

Regeneracja organizmu to podstawa. Gdy jesteśmy wyspani, mamy w sobie więcej energii, oraz lepiej wyglądamy, dlatego dobrze jest zadbać o jakość naszego snu. Warto kłaść się i wstawać o stałych porach, aby wypracować sobie stały rytm. Przewietrzenie pokoju przed pójściem spać, oraz zastosowanie kojącej aromaterapii pomoże zasnąć. 

 

Wprowadzenie zmian w dotychczasowym sposobie odżywiania, zadbanie o odpowiednią dawkę ruchu oraz o to, abyśmy byli wyspani, to niezawodne sposoby na to, aby poprawić nasze zdrowie, a przy okazji cieszyć się lepszym wyglądem.

Zobacz więcej podobnych postów