Jak dobrać odpowiednie perfumy dla kobiet?
Moda dla każdego

Jak dobrać odpowiednie perfumy dla kobiet?

Główną funkcją każdych perfum jest uzupełnianie naturalnego zapachu każdego człowieka, dlatego warto odpowiednio dobrać je do siebie. Nie zawsze wręczanie perfum na prezent jest trafionym pomysłem, jeżeli nie zna się dobrze gustu osoby obdarowanej, łatwo o niezręczność. Dlatego konkretny zapach powinno się sprezentować wyłącznie wówczas, gdy doskonale zna się drugą osobę oraz jej preferencje w tym zakresie.

Jak dobrać odpowiednie perfumy dla kobiet?

Perfumy, woda perfumowana, czy woda toaletowa?

Warto posiadać wiedzę na temat odróżnienia trzech form zapachów – perfum, wody perfumowanej oraz wody toaletowej. Główną różnicą w każdym przypadku  jest stężenie olejków zapachowych. W przypadku perfum dostępnych na przykład w sklepie Perfumik, stężenie wyżej wspomnianych olejków waha się od 15 do 30%. W wodach perfumowanych proporcja wynosi 8-15 procent, natomiast najmniej, bo tylko od 4 do maksymalnie 8% - znajduje się ich w wodach toaletowych. Od zawartości olejków zależy trwałość zapachów, dlatego klasyczne perfumy najczęściej pozostawia się na większe okazje, gdyż zazwyczaj są droższe od mniej trwałych odpowiedników. Perfumy dla kobiet są bardzo istotne, nierzadko stanowią obowiązkowy element na wyjście do pracy, na uczelnię, czy przyjęcie w gronie rodziny lub bliskich znajomych. Na codzienne wyjścia poleca się nieco bardziej dyskretne perfumy dla kobiet, gdyż nie każdemu w naszym otoczeniu mogą odpowiadać intensywne, czasami nawet duszące, zapachy. Może być to niedogodność dla osób poruszających się komunikacją miejską, gdzie każdy narażony jest na czucie wielu zapachów jednocześnie. Nuty zapachowe o delikatnym aromacie mogą wprawiać w dobry humor, gdyż w żaden sposób nie drażni zmysłu węchu. Dlatego przy wyborze perfum dla kobiet należy wziąć pod uwagę, czy perfumy mają być używane na co dzień, kim jest dla nas osoba obdarowana oraz znajomość jej preferencji zapachowych.

Jakie zapachy preferują kobiety?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każda z Pan prowadzi inny tryb życia, ma odmienny charakter oraz jest w innym wieku. Dla przykładu, perfumy dla kobiet młodych powinny być bogate w delikatne i świeże nuty zapachowe. W sklepie Perfumik można zaopatrzyć się w najlepsze zapachy spełniające powyższe kryteria. Doskonałym pomysłem jest zapach Dior Addict w dwóch odsłonach: zamknięty w klasycznym flakonie o pojemności 55 mililitrów lub mniejszych i tańszych perfumetkach. Perfumy damskie dla Pań preferujących sportowy styl życia również poleca się zapachy świeże, a najbardziej te bogate w aromaty limonki, mięty oraz eukaliptusa. Sprawdzą się również zapachy cytrusowe, które z powodzeniem będą właściwą motywacją do sięgania po nowe cele i wyzwania. Jeżeli najbliższa kobieta ma władczy charakter, który okazuje na każdym kroku, również perfumy powinny mieć zdecydowany i intensywny zapach. Najbardziej przecież zależy jej na tym, by wzbudzać zainteresowanie wszystkich, zwłaszcza mężczyzn znajdujących się obok. Dzięki temu może podkreślić dominujące cechy osobowości wzmacniające nieustannie poczucie własnej wartości.

Czytaj poprzedni

Zapobieganie wszom

Zobacz więcej podobnych postów