Czy implanty mogą ratować życie?
Piękne i zdrowe ciało

Czy implanty mogą ratować życie?

Brak zębów nie jest zabawny. Jest to niewygodne, niekomfortowe i dość kłopotliwe. Mogą powodować niepokój i niską samoocenę. Ponadto mogą prowadzić do problemów z mówieniem, żuciem. Brakujące zęby mogą zniekształcać kształt twarzy.

Czym są implanty stomatologiczne?

Jedną z wiodących metod zastępowania brakujących zębów są implanty dentystyczne. Jest to proteza stomatologiczna. Jej podstawa wykonana jest z tytanu. Jest chirurgicznie implantowana do kości szczęki. Ta baza jest następnie pokryta koroną kompozytową, która nie różni się od naturalnego zęba zarówno pod względem wyglądu, jak i działania.

Implanty dentystyczne są idealnym rozwiązaniem dla wielu pacjentów. Musisz zdawać sobie jednak sprawę z pewnych wymagań.

 Czy implanty mogą ratować życie?

Czy jesteś dobrym kandydatem do implantów stomatologicznych?

Umów się na wstępną konsultację u dobrego stomatologa,który oceni Twoje szanse. Lekarz dokładnie zbada Twoje dziąsła, zęby i szczękę.

Przede wszystkim musisz mieć:

  • zdrową szczękę: kość szczękowa musi być zdrowa i wystarczająco mocna, aby zaakceptować implant i połączyć się z nim. Najprawdopodobniej będzie konieczne RTG szczęki.
  • dobry ogólny stan zdrowia: Twoje ogólne zdrowie wpływa na proces leczenia po operacji. Jeśli masz jakąś niewyleczoną dolegliwość lub cierpisz na takie schorzenia, jak cukrzyca lub nadkrzepliwość, musisz o tym obowiązkowo poinformować o tym lekarza.

Czy implanty mogą ratować życie?

Dlaczego implanty stomatologiczne są dobrym rozwiązaniem?

Implanty dentystyczne są teraz popularną opcją zastąpienia naturalnych zębów. Do podstawowych zalet możemy zaliczyć:

  • Najlepsza opcja zastąpienia brakujących zębów: większość stomatologów uważa, że implanty stomatologiczne są jednym z najbardziej innowacyjnych i istotnych metod leczenia. Implanty dokładnie dopasowują do brakującego zęba, dlatego w wielu przypadkach są praktycznie niewidoczne.
  • Mało bolesny zabieg: zrozumiałe jest to, że posiadanie śruby w kości szczęki jest męczące i bolesne. Jednak sam zabieg jest stosunkowo łagodny pod względem natężenia bólu. Każdy przypadek jest inny, ale większość pacjentów doświadcza minimalnego bólu i mało uciążliwych problemów pooperacyjnych.
  • Mogą poprawić Twoje psychiczne i fizyczne samopoczucie: nie wymagają od Ciebie zmiany diety, codziennej rutyny lub aktywności towarzyskiej.
  • Nigdy więcej ubytków, wypełnień i leczenia kanałowego: implanty są wykonane z materiału kompozytowego, dlatego nie musisz już myśleć o plombach. To oczywiście nie oznacza, że nie musisz już myśleć o pielęgnacji jamy ustnej. Dlatego szczotkuj i myj regularnie implanty.
  • Wzmacniają kość szczękową: implanty naśladują stymulację kości szczękowej poprzez osteointegrację. To oznacza, że łączą się ze szczęką i tym samym ją wzmacniają.
  • Chronią istniejące zęby: implanty są wspierane przez szczękę, dlatego zdrowe zęby pozostają nienaruszone.

Artykuł przygotowany przy współpracy z serwisem Indexmedica: oferujący implanty Kraków : więcej na Indexmedica.com.pl

Zobacz więcej podobnych postów