Leczenie ortodontyczne
Piękne i zdrowe ciało

Leczenie ortodontyczne

Wskazania do wizyty u ortodonty

Nie ma jednoznacznego określenia właściwego czasu i wieku na wizytę u ortodonty ponieważ obecnie niemal każda wada zgryzu może być skorygowana, w czym może pomóc profesjonalny aparat ortodontyczny, który mogą założyć specjaliści między innymi w Krakowie. Dzieci są przyprowadzane przez rodziców, ponieważ same nie zwracają uwagi na defekty uzębienia, oraz nie niepokoją się zmianami w układzie zgryzu, natomiast dorośli najczęściej dążą do poprawy estetyki zębów przez aparat ortodontyczny stały lub ruchomy, oba rodzaje są dostępne w Krakowie. Warto podkreślić, że korekta nieestetycznych przerw między zębami, wad zgryzu pozwala na nawiązanie znacznie lepszych i trwałych relacji biznesowych i prywatnych, ponieważ ogromny wpływ na ich jakość ma wygląd zewnętrzny i nie jest to żadną tajemnicą. Głównym wskazaniem do wizyty u ortodonty są więc krzywe zęby, które nie tylko brzydko wyglądają, ale mogą prowadzić do trudności w rozdrabnianiu pokarmów, a w konsekwencji wywoływać zaburzenia w przemianie materii.

Aparat ortodontyczny u dzieci

Aparat ortodontyczny dla dzieci nie zawsze jest dobrym pomysłem, ponieważ rzadko sprawdza się w tym przypadku zasada mówiąca, że im wcześniej, tym lepiej, ortodonci prowadzący praktykę lekarską między innymi w Krakowie są zgodni, że najlepszym sposobem jest aparat ortodontyczny ruchomy. Zastosowanie tego rozwiązania nie ma negatywnego wpływu na wzrost zębów, a przynosi korzyści w zakresie rozbudowy łuków zębowych oraz pomagają w najbardziej skutecznej korekcji wad zgryzu. Zgodnie z powyższym, należy dokładnie przemyśleć zainwestowanie w drogi i stały aparat ortodontyczny dla dzieci, ponieważ w ten sposób powinny być wspierane jedynie zęby stałe, które są już mocno ukorzenione, a ryzyko ich uszkodzenia jest niewielkie. Problemem, na który antidotum jest aparat ortodontyczny kraków to także nadmierneg ścieranie zębów, do czego prowadzi również zgrzytanie nimi podczas snu, czy nadmiaru negatywnych emocji.

Leczenie ortodontyczne

Dobór odpowiedniego aparatu ortodontycznego

Największą popularnością w Krakowie cieszy się niewątpliwie klasyczny aparat ortodontyczny z metalowych zamków i innych elementów, dzięki swojej solidnej budowie szybciej koryguje wady zgryzu, ponieważ mocniej dociska zęby. Jeżeli pacjentowi zależy na ty, by aparat ortodontyczny był jak najmniej widoczny, warto postawić na produkt wykonany z kompozytu, porcelany lub równie wysokiej jakości, kryształu górskiego. Modele, które poza skutecznością mają mieć również nadprzeciętne walory estetyczne wymagają bardzo dokładnej i systematycznej higieny jamy ustnej, by na zamkach nie gromadził się żaden osad z posiłków, czy napojów, ponieważ efekt będzie wówczas odwrotny. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że aparaty z metalowymi zamkami można w każdej chwili przykleić, w przypadku aparatów estetycznych, nie ma takiej możliwości, ale w zamian można wypróbować aparat ortodontyczny językowy, który mocowany jest przy podniebieniu, jednak jest to zadanie znacznie utrudnione, nawet dla specjalisty.  

Czytaj poprzedni

Zapotrzebowanie na żelazo

Czytaj kolejny

Zapobieganie wszom

Zobacz więcej podobnych postów