Styl motocyklowy - jak nosić?
Moda dla każdego

Styl motocyklowy - jak nosić?

skórzana kurtka

Bez względu na to, czy nadal poszukujemy swojego stylu, czy też uwielbiamy zabawy modą i podobają się nam nawet niekonwencjonalne połączenia, w tym sezonie powinniśmy postawić na wizerunek motorowych macho, cieszy się on bowiem ogromną popularnością.

Styl motocyklowy - na przekór kanonom mody

Styl motocyklowy charakteryzuje się tym, że już od dawna bardzo skutecznie opiera się trendom występującym w modzie. Co nie mniej istotne, jest na tyle charakterystyczny, że bez względu na szerokość geograficzna trudno pomylić go z jakimkolwiek innym. To styl zadziorny, bardzo wyrazisty, a przede wszystkim – męski, jest zatem sprawdzonym sposobem na dodanie powagi i sprawienie, że można poczuć wiatr we włosach. Oczywiście, motocyklowy look wymaga pewnego oswojenia, tu jednak otwiera się pole popisu dla jego entuzjastów, każdy z nich może bowiem zrobić to na swój własny sposób. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko założyć motocyklowa kurtkę i kask na głowę, a następnie ruszyć w trasę.

Jak narodził się styl motocyklowy?

Osoby zainteresowane historia tego niezwykłego stylu powinny cofnąć blisko sto lat wstecz, mamy z nim bowiem do czynienia już od lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Gdy jednak mówimy o jego oficjalnych narodzinach, powinniśmy przenieść się w czasie o kolejne trzy stulecia przypominając sobie postać niezrównanego Marlona Brando. Ten bohater filmu „Dziki” pojawił się w nim właśnie w skórzanej kurtce, która przez dziesięciolecia kojarzyć się będzie ze wspomnianym stylem. Styl motocyklowy - jak nosić? Oczywiście, w kolejnych latach mody się zmieniały, uważni obserwatorzy szybko dostrzegali jednak, że styl motocyklowy nie robi sobie z nich wiele. Jeśli i my chcemy stać się odbiciem amerykańskiego złego chłopaka, w pierwszej kolejności sięgnijmy po niezrównany dżinsowy duet, na który składać się będą kamizelka oraz spodnie z nieśmiertelnymi dziurami. Kolejnym krokiem niech będzie wybór t-shirtu z odpowiednim nadrukiem. Może być to zarówno nazwa naszego ulubionego zespołu rockowego, jak i grafika – tu wybór należy tylko do nas. Jeśli wydaje się nam, że tak przygotowanej stylizacji brakuje mocnego akcentu, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zadbać również o niego. Mogą być to choćby skórzane buty za kostkę, choć należy liczyć się z tym, że latem nie muszą być one przesadnie wygodne. Nie można też zapominać o dodatkach, które często mają kluczowe znaczenie dla sposobu, w jaki postrzegana jest stylizacja.

Dodatki do motocyklowego looku

Tu warto wspomnieć choćby o skórzanej bransoletce oraz o czarnej bandance. Oczywiście, styl motocyklowy może być też wprowadzony na co dzień, to bowiem nie tylko klasyczna skórzana katana z charakterystycznym haftem umieszczonym na plecach. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby żonglować jego kolejnymi elementami i łączyć je ze sobą. Bazą może być w takim przypadku skórzana, dobrze dopasowana kurtka, nic nie stoi przy tym na przeszkodzie temu, aby nosić ją nie tylko w letnie chłodne wieczory, ale również jesienią i wczesną wiosną. Powinna być ona wykonana ze skóry wysokiej jakości. To, czy jest to skóra naturalna, czy tez sztuczna, ma tu znacznie mniejsze znaczenie. Nie warto też zapominać o szarych, przecieranych dżinsach. Może się wydawać, że są one dość schematyczne, okazuje się jednak, że jest to model idealny zawsze, gdy myślimy o typowo motocyklowych stylizacjach. Najlepiej nosić je w połączeniu z ciemnymi butami oraz z czarnym, dobrze dopasowanym t-shirtem. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby zastąpić go koszulką pozbawioną rękawów. Stylizacji dopełnia w takim przypadku schludny, skórzany pasek, przydają się przy tym również modne okulary przeciwsłoneczne. Elementy te mają uniwersalny charakter, co stanowi ich dodatkowy atut.

Zobacz więcej podobnych postów