Styl motocyklowy - jak nosić?
Moda dla każdego

Styl motocyklowy - jak nosić?

skórzana kurtka

Bez względu na to, czy nadal poszukujemy swojego stylu, czy też uwielbiamy zabawy modą i podobają się nam nawet niekonwencjonalne połączenia, w tym sezonie powinniśmy postawić na wizerunek motorowych macho, cieszy się on bowiem ogromną popularnością.

Styl motocyklowy - na przekór kanonom mody

Styl motocyklowy charakteryzuje się tym, że już od dawna bardzo skutecznie opiera się trendom występującym w modzie. Co nie mniej istotne, jest na tyle charakterystyczny, że bez względu na szerokość geograficzna trudno pomylić go z jakimkolwiek innym. To styl zadziorny, bardzo wyrazisty, a przede wszystkim – męski, jest zatem sprawdzonym sposobem na dodanie powagi i sprawienie, że można poczuć wiatr we włosach. Oczywiście, motocyklowy look wymaga pewnego oswojenia, tu jednak otwiera się pole popisu dla jego entuzjastów, każdy z nich może bowiem zrobić to na swój własny sposób. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko założyć motocyklowa kurtkę i kask na głowę, a następnie ruszyć w trasę.

Jak narodził się styl motocyklowy?

Osoby zainteresowane historia tego niezwykłego stylu powinny cofnąć blisko sto lat wstecz, mamy z nim bowiem do czynienia już od lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Gdy jednak mówimy o jego oficjalnych narodzinach, powinniśmy przenieść się w czasie o kolejne trzy stulecia przypominając sobie postać niezrównanego Marlona Brando. Ten bohater filmu „Dziki” pojawił się w nim właśnie w skórzanej kurtce, która przez dziesięciolecia kojarzyć się będzie ze wspomnianym stylem. Styl motocyklowy - jak nosić? Oczywiście, w kolejnych latach mody się zmieniały, uważni obserwatorzy szybko dostrzegali jednak, że styl motocyklowy nie robi sobie z nich wiele. Jeśli i my chcemy stać się odbiciem amerykańskiego złego chłopaka, w pierwszej kolejności sięgnijmy po niezrównany dżinsowy duet, na który składać się będą kamizelka oraz spodnie z nieśmiertelnymi dziurami. Kolejnym krokiem niech będzie wybór t-shirtu z odpowiednim nadrukiem. Może być to zarówno nazwa naszego ulubionego zespołu rockowego, jak i grafika – tu wybór należy tylko do nas. Jeśli wydaje się nam, że tak przygotowanej stylizacji brakuje mocnego akcentu, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zadbać również o niego. Mogą być to choćby skórzane buty za kostkę, choć należy liczyć się z tym, że latem nie muszą być one przesadnie wygodne. Nie można też zapominać o dodatkach, które często mają kluczowe znaczenie dla sposobu, w jaki postrzegana jest stylizacja.

Dodatki do motocyklowego looku

Tu warto wspomnieć choćby o skórzanej bransoletce oraz o czarnej bandance. Oczywiście, styl motocyklowy może być też wprowadzony na co dzień, to bowiem nie tylko klasyczna skórzana katana z charakterystycznym haftem umieszczonym na plecach. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby żonglować jego kolejnymi elementami i łączyć je ze sobą. Bazą może być w takim przypadku skórzana, dobrze dopasowana kurtka, nic nie stoi przy tym na przeszkodzie temu, aby nosić ją nie tylko w letnie chłodne wieczory, ale również jesienią i wczesną wiosną. Powinna być ona wykonana ze skóry wysokiej jakości. To, czy jest to skóra naturalna, czy tez sztuczna, ma tu znacznie mniejsze znaczenie. Nie warto też zapominać o szarych, przecieranych dżinsach. Może się wydawać, że są one dość schematyczne, okazuje się jednak, że jest to model idealny zawsze, gdy myślimy o typowo motocyklowych stylizacjach. Najlepiej nosić je w połączeniu z ciemnymi butami oraz z czarnym, dobrze dopasowanym t-shirtem. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby zastąpić go koszulką pozbawioną rękawów. Stylizacji dopełnia w takim przypadku schludny, skórzany pasek, przydają się przy tym również modne okulary przeciwsłoneczne. Elementy te mają uniwersalny charakter, co stanowi ich dodatkowy atut.

Czytaj poprzedni

Leczenie ortodontyczne

Czytaj kolejny

Zapobieganie wszom

Zobacz więcej podobnych postów